הקורס השנתי

הקורס הקרוב ייפתח באוקטובר 2017

 

מטרת הקורס

 

הלימוד מאפשר לנו להאיר את רגשותינו, את תפישותינו ואת אמונותינו ביחס לעצמינו ולחיים בכלל.

אנחנו עושים זאת מתוך אבחנה דקה, עתירת חמלה ונטולת שיפוטיות.

כך אנחנו מזהים את הדרך, את התעוזה ואת הכלים להשתנות ולשנות.

המטרה העליונה של הקורס היא לחוות את החירות הבסיסית להיות מי שאנחנו,

לחיות בשלום עם עצמנו ולאהוב את עצמנו, לא "בשל" ולא "למרות" אלא מעצם היותנו אנחנו. 

יש לטפל בהרבה סוגיות כדי שנוכל להיות בחוויה הזו של אהבה.

הצצה בדף נושאי הלימוד - דוגמאות ממחישה עד כמה. 

גולת הכותרת של הקורס הן יחידות התרגול,

כלומר, עיקר תהליך המודעות והסרת המכשולים הפנימיים מתרחש תוך כדי תרגול פיזי. 

איך זה קורה?

מלבד תנועה ונשימה, יחידות התרגול מכילות משפטי מודעות שאני קוראת להם היגדים.

כל משתתף מתרגם את ההיגדים לחוויית החיים שלו ומפיק מהם לימוד על פי בחירתו והבנתו.

כשאנו פוגשים את מבני הנפש המתקיימים בנו, מקבלים אותם ולוקחים אחריות,

אנחנו יכולים לבחור מה אנחנו רוצים לשנות ולשם מה.

השילוב של נשימה תנועה והיגדים מאפשר שינוי בהיבטי הנשמה, הגוף והנפש כאחד.

הלימוד נוגע במערכות יחסים במשפחה, בעבודה, בקהילה ועוד; 

הלימוד נוגע בחוסן, ערך עצמי, אחריות ומחויבות, תמיכה, עצמאות, חופש, גבולות, אומץ, פחד,

הצלחה, הכלה, מימוש, שליטה ועוד כאיכויות שכל אחד מעניק לעצמו; 

רציתם פעם אחת ולתמיד להבין מהו האגו וכיצד הוא מתעתע בכם? הנה ההזדמנות.

המשתתפים יכולים לצפות לשינוי באופן שבו הם חווים את עצמם ומבינים את משמעות חייהם.

הדברים מתרחשים בהדרגה ועל בסיס ידע שנצבר לאורך שנים.

התבוננו בלוגו של "יוגה והאמת הפנימית".

צרו את לחיצת הידיים כשיד ימין שלכם מאחורי שמאל.

מנח זה הוא לחיצת יד של אדם לשלום עם עצמו.

 

הקורס הקרוב ייפתח בסוף אוקטובר 2017 ויסתיים בסוף  מאי 2018

 

קבוצה אחת תיפגש בקריית טבעון

בימי רביעי בבוקר, מ 9:00 עד 12:30 בסטודיו שלי ברחוב הכלניות 28

אפשר יהיה לארגן הסעה מתחנת יקנעם-כפר יהשוע למי שיעדיפו להגיע לטבעון ברכבת.

 

קבוצה שנייה תיפגש במרכז הארץ

בימי שלישי אחה"צ מ 17:00 עד 20:30. אני מחפשת מקום מתאים ומוכנה להצעות.

 

נקיים 28 מפגשים

עלות הקורס 5600 ₪ (ניתן לחלק לשבעה תשלומים בני 800 ₪ כל אחד)

יתקיימו חופשות בחנוכה, בפורים, בפסח וביום הזיכרון.

 

לקראת פתיחת הקורס יתקיימו שיעורי הדגמה 

 

קורסי המשך מאפשרים העמקה למי שסיימו את הקורס השנתי הראשון.

 

איך מתנהל שיעור?

אורך השיעורים שלוש וחצי שעות עם חצי שעה הפסקה באמצע.

לכל שיעור נושא.

לקראת נושא חדש אני שולחת למשתתפים טקסט רלבנטי שלקוח מהספר שמוכתב לי מאת תמורה.

ברוב השיעורים כמה רכיבים:

  • תרגול גופני רציף כתהליך הכנה
  • תרגול גופני משולב בהיגדים. תנועת הגוף מניעה רגש, מניעה את הזיכרון שבגוף, הנשימה מביאה את המהות הנשמתית, ולכך נוספים היגדים, שהם משפטים ייעודיים ומדויקים, הנאמרים בלב תוך כדי התרגול ומהווים פריזמות ומראות של האמיתות הפנימיות המתחוללות בתוכנו.
  • כל משתתף מנהל "יומן מודעות" המתעד תחושות, תובנות, אסוציאציות וכל מה שנלמד וניתן לבטאו במילים.
  • שיחה על נושא השיעור ו/או קריאה בטקסט. השיחות כוללות שיתוף, על-פי הרצון, אבל הדגש הוא על הלימוד של כל אחד את עצמו.

היכרות מקדימה עם דרך הלימוד מתאפשרת בשיעורי הדגמה לקראת פתיחת קורס חדש.

מהם ההיגדים?

ההיגדים הם משפטי מודעות שנאמרים בלב בעת התרגול הגופני עצמו. הם חלק אינטגרלי מכל תרגיל ותרגיל. הם נושאים תדר אנרגטי ותוכן תבוני שמהדהדים בצורה מכוונת ומדויקת בגוף הפיזי, בערוצי האנרגיה ובצ'קרות כאחד.

 

 

למי מתאים הקורס?

 

  • לכל אדם שהתכנים המובאים כאן מדברים אליו ומשהו בתוכו מבקש לזוז
  • למי שרוצים ללמוד להיות קשובים לאמת הפנימית שלהם ולחיות על-פיה
  • לאנשים שחווים מצוקות ומבינים שהשינוי מתחיל מבפנים
  • לאנשים שרוצים לקחת אחריות על חייהם מתוך מחויבות לעצמם
  • לפסיכולוגים ורופאים, מטפלים ומרפאים ולכל מי שעוסקים בגוף ובנפש לחוד או במשולב
  • למורים ליוגה מזומנת העשרה מקצועית משמעותית ורחבה.

ניסיון קודם ביוגה מבורך אך אינו נדרש.

רוב יחידות התרגול אינן קשות מבחינה פיזית. אפשר להשתתף כמעט בכל מצב בריאותי. אנחנו מתרגלים על-פי היכולת, לא יותר וגם לא פחות. זה הכבוד שאנחנו רוחשים לעצמנו. צריך להיות מוכנים לפגוש רגעים של קושי כדי להתפתח, ולכל אחד החופש לפרש את הדברים בדרכו.

תתקיים שיחת היכרות אישית עם כל אדם המעוניין להשתתף בקורס, כדי להעריך האם הקורס מתאים לו והאם הוא מתאים לקורס.

 

ההקשר הרוחני

"זכרו שאתם נשמות שעושות דרכן בגוף-חומר ולא בני אנוש במסע רוחני."

המשפט הזה הוא סיבוב פרסה תודעתי. לפני ששמעתי והפנמתי אותו, ראיתי את עצמי, את אישיותי, כנקודת המוצא לכל מה שקורה לי ושאני יוצרת בחיי. החל מאז הבנתי שאני מימוש של נשמתי, שאני שלה יותר משהיא שלי. "היא" המהות ו"אני" המימוש המלא או החלקי, הנכון או השגוי. הנשמה היא הוויה והיא מתגשמת בחומר כדי לחוות את עצמה ומתוך כך להתפתח. לכן התפתחות אישית פירושה לנהל את חיי כמימוש של מהותי הנשמתית. ואיך אדע מה מבקשת נשמתי? אקשיב פנימה ואבחין באיתותים שלה. אקשיב פנימה כשאני מבחינה גם בקולותיהם של תפישותי, פחדי, התגובות האוטומטיות, האגו שמרימים את ראשם. לתהליך הזה תמורה קוראת "אבחנה דקה". 

ככל שמתקדמות ההכתבות לספר ולקורס אני מבינה את הצ'קרות כטרנספורמטורים הממירים אנרגיה נשמתית לתדרים המותאמים לחיים בכדור ארץ. באמצעות הצ'קרות תדרי הנשמה מומרים לתדרים של תחושה ורגש, של מחשבה וחשיבה, ושל מבנים ותפקודים גופניים. במילים אחרות, הרגש, השכל והגוף הם צורות שונות בחומר שמקורן בבסיס אנרגטי משותף. זו המשמעות של החיבור נשמה-נפש-גוף שכה רבות מדובר בו.

אז למה לעתים כל-כך קרובות קשה ומעורפל לנו והגוף כאוב וחולה? האם גם זה שייך למימוש? התשובה היא "כן". כדי להסביר אני רוצה ללכת עוד יותר גבוה, אל האלוהות. אני לא מתיימרת להציע הגדרה פילוסופית של האלוהות, ומסתמכת על תחושתי הסובייקטיבית ועל מה שהבנתי מתוך לימודי. האלוהות, האנרגיה המניעה את תהליכי הבריאה והחיים, היא התדר הקרוי אהבה. האהבה באה לידי ביטוי בחיינו ביצירה, בהתחדשות, בחשיבה, בשמחה, בהתלהבות, בתשוקה, בקשב, באמפתיה ובדרכים רבות שאותן אנו חשים כהתרחבות וזרימה. הרגש שאנו חשים כלפי האנשים שאנחנו אוהבים, המוזיקה שאנחנו אוהבים וכדומה הם הד למשמעות הרחבה והכוללת הזו של אהבה כאלוהות.

נשמות נולדות מהאלוהות. בתהליך הולדתן הן חוות, כל אחת בדרכה, נטישה, פחד, היסוס, כישלונות, פזיזות, סרבנות, שיפוטיות, חוסר-סבלנות ועוד כהנה וכהנה תחושות שאנו מכירים כדוגמתן בחיינו הארציים. כל נשמה מתעצבת בתמהיל של תכונות והתנסויות, שחלקן נעימות, חזקות ומאפשרות וחלקן מעכבות, משובשות וחלשות. לדוגמא, אם ניצוץ נשמה חווה היסוס בלידתו מהאלוהות, ההיסוס מוטבע בנשמה וילווה אותה בכל גלגוליה ופעימותיה בחומר. הטבעות אלה הן בסיס ומניע לתהליכי התפתחות, בבחינת מינוס שלעולם יחפש את הפלוס. לשם כך נשמות רוצות להתממש בחומר בכדור ארץ. לא בגלל שזה "כיף", אלא בגלל שזו ההזדמנות שלהן לחוות את עצמן במנעד רחב של רגשות והתנסויות, להזין את עצמן, למלא חוסרים ולהסיר עכבות.

בחוויה הארצית שלנו, אותם חוסרים כמו פחדים, קורבנוּת, הססנות, שיפוטיות, חוסר-סבלנות, שתלטנות ודומיהם חוסמים את זרימת האהבה ויוצרים בנו חוויה של מחלה, סגירות וכיווץ. אבל אם נשנה את נקודת המבט נוכל לראות בכל המעכבים האלה חדר כושר מלא בהזדמנויות ושערים שניתן לפתוח אותם ובכך לפתח את שרירי האהבה. רובנו חושבים שזה לא ניתן, אבל כשאנחנו נתקלים באנשים שעשו את זה אנחנו מלאי השתאות ופליאה. ומהי אותה פליאה אם לא הבלחה של הנוכחות האלוהית? של כוח האהבה? מתוך כך נבין שהתפתחות אישית למודעות ולתודעה היא הרחבת היכולת שלנו לחוות אהבה. 
ההוראה של תמורה, ושלי כתלמידתה, מכוונת אל יכולתנו לאהוב את עצמנו ללא תנאי. ואל תיבהלו ואל תתבלבלו. לא מדובר באגואיזם. אהבה איננה אגו ואגו איננו אהבה. אגואיזם הוא צורה של שליטה, ואהבה עצמית היא זרימה חופשית של התדר האלוהי בהווייתנו. מתוך אהבתנו לעצמנו, הכוללת את רגשותינו, תבונתנו, אמונותינו ורצונותינו, אנו יוצרים את תנאי חיינו ואת גבולותינו. מתוך אהבתנו לעצמנו אנחנו מעריכים את עצמנו, מעניקים לעצמנו וסולחים לעצמנו. האהבה לעצמנו היא כמיהתה של נשמתנו והמימוש האולטימטיבי שלנו את עצמנו כבבואה של האלוהות. לדברי תמורה זוהי המשמעות המקורית והעמוקה של המשפט המקראי "ויברא אלוהים את האדם בצלמו..." (בראשית א כז).

ומה לגבי המרחב הבין אישי? הזולת? הפלנטה? כשמתקיימת אהבה עצמית, כשהתדר האלוהי זורם בהווייתנו, אנחנו גם יכולים לראות את האלוהי שבכל אדם, בכל חי ובכל דומם. כלומר, אדם שאינו אוהב את עצמו ואינו מעניק לעצמו אינו יכול לאהוב את זולתו ולהעניק לזולתו, ואף מתקשה לקבל אהבה שמוענקת לו.

איך הקורס קשור ליוגה המסורתית?

על-פי תמורה, מודעות היא גולת הכותרת של תרגול היוגה ושל ההתפתחות שמזומנת לנו בהיותנו בגוף בכדור ארץ. תמורה אינה מעודדת התעלות מעבר להוויה הגופנית-רגשית-תבונית-שכלית שלנו בעודנו פה, וגם אינה מעודדת כל צורה של סגפנות והתנזרות. באנו לחיות בגוף כדי להפיק מן הממד הפיזי את ההתפתחות הגלומה בו במנעד רחב מאוד של התנסויות ובחירות. אני מניחה שיש שימצאו גישה זו שונה מהיוגה שגולת הכותרת שלה היא השקטת גלי ההכרה, ושצורתה האולטימטיבית הוא הסמאהדי.

"יוגה והאמת הפנימית" אינה מעוגנת בהוויה התרבותית-מסורתית של תת היבשת ההודית. התכנים שנמסרו עבור הספר ושנלמדים בקורס מגיעים ישירות מהספרייה הקוסמית, שם הם מקוטלגים תחת הכותרת "יוגה". הם עובדו על-ידי תמורה ונמסרים דרכי עבור בני האדם שוכני כדור ארץ. זו אינה שלילה של המתקיים והמוכר ביוגה המסורתית, אלא הוספה של ידע מתוך גישה שהיא עקבית בנקודות המבט שלה, ואפשר לומר שיש בה היבטים שתואמים את אורחות היוגה הקלאסית, והיבטים שפוסעים על נתיב שונה.